Ernie Ball Music Man Mariposa – kobiece piękno tkwiące w szczegółach!

0

Gdy mowa o pięknie, na myśl przychodzą – po pierwsze Kobiety, po drugie gitary. Ernie Ball Music Man Mariposa łączy w sobie obie cechy, oferując jednocześnie wyjątkowość materiałów z jakich została wykonana i charakter, którego nie powstydziłby się najbardziej wymagający artysta na ziemskim padole.

Pierwszym co rzuca się w oczy patrząc na nową gitarę Ernie Ball, to jej absolutnie wyjątkowy, nietuzinkowy, wręcz cukierkowaty wygląd.
Zaokrąglone krawędzie tego instrumentu w zestawieniu z łukami korpusu, przywodzą na myśl kształt idealny – linię kobiety.
I uwierzcie mi na słowo, nie mam tu na myśli troglodyckich porównań, a jedynie harmonię, której Ernie Ball Music Man Mariposa jest w mojej ocenie synonimem.

Mariposa, to sygnowana nazwiskiem Omara Rodrígueza-Lópeza gitara, będąca jego wizją instrumentu idealnego.
Customowa elektronika z nawijanymi na wyraźne życzenie cewkami nadaje temu instrumentowi brzmienie, którego Omar podczas swojej kariery poszukiwał całymi latami.
Do manipulowania dwoma humbuckerami, służą dwa potencjometry Volume, których wychylenie w jedną lub drugą stronę zmienia brzmienie gitary zastępując klasyczne potencjometry Tone.

Na największą uwagę, poza oczywiście kwiecistymi wykończeniami Mariposy, zasługuje materiał jakiego użyto do budowy tego instrumentu.
Producent wraz z sygnatariuszem zdecydowali się na drewno okoume, będące jednym z najwdzięczniejszych materiałów wykorzystywanych w lutnictwie.
Należące do rodziny osoczynowatych okoume, słynie ze wspaniałych walorów zarówno wizualnych, jak i świetnej charakterystyki akustycznej.
Bardzo łatwe w suszeniu, sezonowaniu i obróbce mechanicznej okoume, bardzo dobrze realizuje wizję artystów poprzez brzmienie i drgania materiału.
Wydaje się więc być idealnym budulcem na tak wyjątkowy instrument jak Mariposa.

Gitara posiada ponadto gryf oraz główkę z tzw. palonego klonu oraz hebanową podstrunnicę, na której znalazły się 22 progi o wysokim profilu.
Na szczycie główki umieszczono natomiast blokowane klucze Schaller M6-IND w kolorze zależnym od wykończenia, o których wspomnę poniżej.
Most Mariposa to Music Man Modern Tremolo.

Gitara dostępna jest w czterech wykończeniach: Dorado Green, Imperial Black, Imperial White oraz Pueblo Pink.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.music-man.com
Dystrybutor – www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here