Epiphone Texan z oficjalną prezentacją video

0

Po przeszło 50 latach produkcja legendarnych gitar Epiphone Texan powróciła do Stanów Zjednoczonych. Nowa seria akustycznych instrumentów zyskała nazwę USA Collection, a jej skład na tą chwilę wchodzi model Epiphone Texan USA w wykończeniu Antique Natural oraz Vintage Sunburst.

Jeśli kiedykolwiek marzyliście, by być, jak Paul McCartney, musicie poznać Epiphone USA Collection. Już na początku tego roku producent informował, że produkcja tych legendarnych, uwielbianych właśnie przez Paula McCartneya, Petera Framptona czy Noela Gallaghera z Oasis gitar na nowo powróci do Stanów i tak się stało. Od niedawna w Wasze ręce mogą trafić te ręcznie produkowane cudeńka autorstwa najlepszych lutników Gibsona.

Ciekawi szczegółów? Oto one! 

Gitary wykonano przy użyciu trzech gatunków drewna – jednolitego drewna świerkowego (top), mahoniu (boki, tył i gryf) oraz palisandru indyjskiego (podstrunnica).
Wzmocnione ożebrowaniem X-Bracing gitary z serii Epiphone Texan USA przykuwają wzrok klasycznymi, lakierowanymi wykończeniami (Antique Natural i Vintage Sunburst) oraz bindingami topu czy płyty tylnej.

Epiphone Texan USA Antique Natural

Na 20 progowej podstrunnicy o promieniu 12″ umieszczono wykonane z masy perłowej markery w kształcie równoległoboków. Trzeba też dodać, że szerokość kościanego siodełka wynosi 1,73″ (43,815 mm), zaś menzura instrumentu to 25,5″ (647,7 mm).

Epiphone Texan USA Vintage Sunburst

Opis gitary nie byłby kompletny, gdybyśmy nie dodali też kilku słów o hardware i osprzęcie – znajdziecie tu zatem pickguard z celuloidu, mostek z palisandru indyjskiego z siodełkiem z kości i kołkami Graph Tech TUSQ oraz klucze Grover z kremowymi główkami. Ponadto producent zamontował system nagłośnieniowy LR Baggs VTC z aktywnym przetwornikiem piezo oraz kontrolą Volume i Tone.

Cena instrumentu wynosi 2699 USD, a w zestawie z gitarą otrzymujemy twardy futerał oraz struny marki Gibson.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.epiphone.com
Dystrybutor: https://www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here