Duesenberg Alliance Series Sascha Paeth

0

Mająca swoją premierę podczas NAMM Show 2020 gitara Duesenberg Alliance Series Sascha Paeth, to instrument który w pełni oddaje charakter gitarzysty sygnującego ten model. Wyśrubowana specyfikacja techniczna i oczywiście wyjątkowe wykończenie, wprost sugeruje do jakich celów instrument stworzono i w jakich warunkach poczuje się najlepiej!

Sascha Paeth to nie tylko świetny gitarzysta. Zajmuje się również kompozycją i produkcją muzyczną. Znany jest głównie ze współpracy z grupą muzyczną Heavens Gate, której był członkiem od roku 1987 do 1999. Od 2011 roku współtworzy amerykańską grupę Trillium.

Dziś jednak o jego nowej sygnaturze, czyli instrumencie Duesenberg Alliance Series Sascha Paeth, którego korpus Solid Body wykonany z drewna Ayous szerzej znanego jako drewno Samba. Korpus SuperFly wykonano w taki sposób, aby gwarantował dostęp do wszystkich progów. Warto oczywiście wspomnieć o jednoczęściowym gryfie, który stworzono z selekcjonowanego klonu o dużej twardości.

Instrument wyposażono w elektronikę składającą się z przetworników Domino P90 w pozycji gryfu, oraz chrunchbuckera w pozycji mostka. Ponadto w skład zestawu elektroniki wchodzi przełącznik wyboru przetworników, regulacja głośności, tonu oraz dwa kontrolery – przełącznik Kill Switch i potencjometr głośności przetwornika przy gryfie.
Na wyposażeniu modelu Duesenberg Alliance Series Sascha Paeth znalazł się również strunociąg Diamond Deluxe Tremola.

Jeśli chodzi zaś o walory estetyczne gitary, producent wraz z Sashą zdecydowali się na wykończenie wierzchniej części korpusu oraz główki sztuczną wężową skórą w kolorach czerwonym lub czarnym.

Pamiętajmy, że gitara należy do grupy instrumentów uświetniających 25 rocznicę powstania firmy Duesenberg. Wszystkie instrumenty z tej grupy znajdziecie w linku: https://duesenberg.de/de/content/25th-anniversary
Poniżej znajdziecie relację z pierwszych chwil spędzonych z prototypowym modelem Duesenberg Alliance Series Sascha Paeth.

Więcej szczegółów
Producent: https://duesenberg.de
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here