Chris Robertson z Black Stone Cherry o instrumentach PRS Guitars

0

Podczas lipcowego koncertu Black Stone Cherry na Ramblin’ Man Fair ekipa z PRS Guitars spotkała się z gitarzystą grupy, Chrisem Robertsonem. Z trwającej niespełna 5 minut rozmowy dowiecie się wielu ciekawostek, w tym m.in. jak muzyk zapadł na wieczną miłość do instrumentów ze stajni PRS Guitars.

Chris Robertson to gitarzysta znanej amerykańskiej rockowej grupy Black Stone Cherry.
W tej ciekawej rozmowie muzyk wyjawia jak wyglądały jego początki z gitarami PRS, a wierzcie lub nie, była to raczej szorstka miłość. Dowiecie się również, jakich modeli muzycy używają w studio oraz jaka gitara najbardziej zapadła Chrisowi w sercu.

„Pierwszą gitarą PRS, z jaką miałem do czynienia była wczesna wersja PRS Santana SE i muszę przyznać, że mając ją w rękach, czułem, że jest jakby obca. Sami wiecie, do tamtej pory wszystkie gitary, na jakich grałem miały po prostu inny kształt – były raczej tradycyjne, inaczej leżały w dłoni.

Prawda jest taka, że będąc non stop w trasie, miałem dość ciągłego użerania się z moimi koncertowymi instrumentami. W końcu zapytałem mojego technika, która gitara wg niego najbardziej nadaje się do codziennego, wyczerpującego użytkowania. A on odpowiedział mi: „Nie chcesz tego słyszeć, bo każdy kogo znam wybiera gitary Paula Reeda Smitha”. Przysięgałem sobie, że nie będę jednym z nich, ale wtedy coś we mnie pękło. Pomyślałem – co mi szkodzi, po prostu zadzwonię i zobaczę co będzie.

Traf chciał, że moim rozmówcą był chłopak, który znał i lubił nasz zespół i strasznie zapalił się do pomysłu, żebym zagrał na PRSie. Wysłał mi białą gitarę z serii 245… i przepadłem. Gdy tylko ją ustawiłem, poczułem się jak w domu. To było TO!”

A to dopiero pierwsze półtorej minuty rozmowy.

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj