Zaskakujący, tani, i… Jest kilka przymiotów, których użyję podczas tego krótkiego testu. Część z nich będzie pewnie wynikiem doświadczeń, inne zaś będą stanowiły rzeczywisty odbiór urządzenia, które miałem okazję posiadać przez kilka ostatnich tygodni.

1

Firma Prodipe, to francuski producent sprzętu muzycznego, który za dobrą monetę wziął sobie produkowanie sprzętu taniego i dobrze wykonanego zarazem.
Podobnie sprawa się ma w przypadku testowanego przez nas mikrofonu instrumentalnego Prodipe TT1 Pro-Lanen Instrumental, który kupić można w cenie bliskiej 150 PLN.

Estetyka wykonania

Przyznacie, że trudno w przypadku testu mikrofonu instrumentalnego pisać o designie.
Bo gdyby był to jakiś ekstra cudowny, wokalny mikrofon koncertowy, z pięknymi kratownicami i barwionymi membranami, to ok… Jednak mówimy tu o mikrofonie ukrytym pod płaszczem masy dźwięku, który gdzieś tam, w oddali, ma jedynie nagłaśniać nasze combo, perkusje lub fortepian.

Wykonany zatem jest skromnie, acz poprawnie. Wszystkie elementy składowe obudowy spasowane są naprawdę dobrze. Mikrofon nie rozpada się w dłoni, nie trzeszczy i nie pęka.
Może jedynie po odkręceniu kopułki widać delikatne niedociągnięcia w postaci nadmiaru kleju. Jednak ustalmy – jaki wariat rozkręca mikrofon żeby się w niego gapić?
Zatem estetykę wykonania oceniam na prawidłową.

4

Konstrukcja, parametry, brzmienie

Mikrofon Prodipe TT1 Pro-Lanen Instrumental jest mikrofonem kardioidalnym, o zakresie częstotliwości od 50 Hz do 15 kHz. Brzmienie mikrofonu trudno ocenić obiektywnie, toteż postanowiłem nie męczyć was niemiarodajnymi nagraniami i zaprosić do obejrzenia filmu, który został na potrzeby testu mikrofonu przygotowany:

TT1 to mikrofon brzmiący naprawdę dobrze. Wyrównane, w mojej ocenie, doły i góry, które rejestrował, świadczą o technologicznie sprawnym narzędziu do odbioru pasma dźwiękowego.

I trzeba tutaj przypomnieć jedną zaletę mikrofonu.
W cenie około 150 PLN, TT1 Pro-Lanen Instrumental, jest mikrofonem absolutnie wartym swojej ceny. Prawdę mówiąc uważam, że mógłby kosztować spokojnie więcej, jednak chwała producentowi, że póki co, nie ma zamiaru ogołocić naszych portfeli do cna.

3

Przekierowania

Jeśli chcielibyście poznać więcej szczegółów was interesujących na temat tegoo mikrofonu, zapraszamy was bezpośrednio na stronę producenta www.prodipe.com lub na stronę polskiego dystrybutora www.fxmusic.com.pl

PRZEGLĄD RECENZJI
Estetyka wykonania
Konstrukcja i parametry
Brzmienie
Jakość/Cena
Posiadacz dwóch unikatów - Epiphone Elvis Presley - model Elvis-CE i Epiphone Genesis Deluxe Pro. Twórca i założyciel grupy o nazwie "Domowe Studio Gitarowe", prowadzonej na łamach facebooka od 2015 roku. "Pasją jest przeżyć, a nie żyć"

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here