Nowości Softube: Marshall Murder One Lemmy Signature & Celestion Speaker Shaper

397
Softube-Marshall-Murder-One-Lemmy-Signature-Celestion-Speaker-Shaper

Firma Softube po raz kolejny zapunktowała u wykonawców i producentów muzyki gitarowej, prezentując dwie nowe wtyczki: wirtualny wzmacniacz Marshall Murder One Lemmy Signature oraz symulator kolumn głośnikowych Celestion Speaker Shaper.

Softube Marshall Murder One Lemmy Signature to wirtualna replika lampowego wzmacniacza, którego używał słynny lider zespołu Motorhead, czyli Lemmy Kilmister.

Softube-Marshall-Murder-One-Lemmy-Signature-Plugin
Softube Marshall Murder One Lemmy Signature Plugin

Jest to zmodyfikowany head Marshall Super Bass 100 W (będący również swego czasu podstawą brzmienia Jimiego Hendrixa oraz Jimmy’ego Page’a z Led Zeppelin), którego próbki nagrał Cameron Webb, producent Motorhead, w swoim studiu Maple Sound Studios w Kalifornii. Wtyczka ta pozwoli nie tylko na wierne odtworzenie wielu charakterystycznych brzmień basu Lemmy’ego, ale też na uzyskanie rasowego, rockowego soundu gitary elektrycznej.

Druga gitarowa nowość czyli Softube Celestion Speaker Shaper, to wtyczka stworzona w bezpośredniej współpracy z producentem najpopularniejszych głośników gitarowych na świecie i pozwalająca na dokładne odtworzenie charakterystyki brzmieniowej różnych modeli i kombinacji głośników.

Softube-Celestion-Speaker-Shaper-Plugin
Softube Celestion Speaker Shaper Plugin

Do dyspozycji mamy realistyczne modele 11 różnych głośników o średnicy od 8″ do 24″, 3 kanały mikrofonowe dla jednego głośnika (i 8 mikrofonów do wyboru na każdym z kanałów), wybór rodzaju magnesu, impedancji, otwartej lub zamkniętej obudowy kolumny, 4-pasmowy korektor i możliwość kształtowania przestrzeni pogłosowej. To istny raj dla gitarowych poszukiwaczy i eksperymentatorów!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.softube.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Więcej newsów Softube: TUTAJ