Darmowe instrumenty VST! Kilka ciekawych propozycji!

0
Man showing empty wallet

Nie stać cię na komercyjne wirtualne instrumenty? Nie wiesz czego oczekiwać w związku z technikami syntezy i możliwościami jakie dają wtyczki VST? Pora ściągnąć coś darmowego.

Poniżej znajduje się lista kilku ciekawych instrumentów z opisami i linkami. Nie jest to “the best ever!”, ale myślę, że są warte zainteresowania. Mogą posłużyć jako ciekawe narzędzia dla domowych, undergroundowych producentów i pozwolą uzyskać ciekawe efekty tym, którzy mają nieprzeciętne umiejętności. Wszystko za darmo. Oczywiście jest ich dużo, dużo więcej…

Basic65

free_bs_65

Syntezator symulujący moduł brzmieniowy komputera Commodore64. Technologia sid bo o niej tu mowa była bardzo nowatorska jak na swoje czasy i sprawiła, że domowe komputery stały się narzędziami do komponowania muzyki. Syntezator Basic65 nadaje się świetnie do tworzenia chiptune i dla tych, których dopada nostalgia za C64.

Do ściągnięcia TUTAJ


DSK

free_dsk

Na stronie DSK możemy znaleźć wiele darmowych instrumentów z całkiem niezłą jakością jak na freeware. Od syntezatora szumów po wirtualną gitarę akustyczną. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Do ściągnięcia TUTAJ


Green Oak Crystal

free_crystal

Bardzo ciekawy syntezator łączący różne techniki kreowania brzmień i modulacji. Dodatkowo wyposażony w efekty, sekwencer i syntezę granulową, morfing i możliwość importowania soundfontów.

Do ściągnięcia TUTAJ


SUPER-7

maxresdefault

Darmowy supersaw. Prosty w obsłudze i z dobrej jakości brzmieniem, które znane jest z legendarnego Rolanda JP8000/8080.

Do ściągnięcia TUTAJ


TAL-Elek7ro

fre_tal

Wtitrualny syntezator analogowy z dwoma głównymi oscylatorami, sub i noisem, filtrem, modulacjom. Ten prosty w obsłudze instrument w praktyce potrafi narobić dużo dobrego brzmieniowo hałasu.

Do ściągnięcia TUTAJ


Dexed

free_dexed

Bardzo dobry darmowy syntezator typu FM. Najbliższym hardwarowym, komercyjnym odpowiednikiem tej wtyczki jest Yamaha DX7. Sześć źródeł dźwięków, które później przetwarzane są za pomocą jednego z 32 algorytmów.

Do ściągnięcia TUTAJ


SQL

free_sql

To softwarowy odpowiednik syntezatora SQ80 z 1980 roku. Do dyspozycji są trzy wawetable i polifonia do ośmiu dźwięków, filtr. Mimo iż syntezator ten może wydawać się archaiczny pozwala na uzyskanie wielu interesujących dźwięków o analogowym zabarwieniu.

Do ściągnięcia TUTAJ


OXE

oxe_freee

Uważany za najlepszy syntezator FM za darmo. Nic dodać nic ująć. Pozycja godna polecenia.

Do ściągnięcia TUTAJ


HELM (beta)

helm

Bardzo ciekawy darmowy sytezator. Mimo iż wciąż jest w wersji beta, posiada duże możliwości i dobrą jakość dźwięku.

Do ściągnięcia TUTAJ


Arppe 2600 va

arppe-2600

W końcu przyszła kolej na wirtualny darmowy modular. Cóż może i wygląd nie powala, ale brzmienie i możliwości tegoż syntezatora potrafią zaskakiwać.

Do ściągnięcia TUTAJ


Synth1

synth1_free

Syntezator który jest odpowiednikiem Clavia Nord Lead 2 Red. Oferuje dwa oscilatory, syntezę FM, dwa typy filtrów, distortion, ARP, chorus/flanger. Uważany za jednego z najlepszych darmowych syntezatorów.

Do ściągnięcia TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here