Akai Pro wprowadza wtyczkę Flex Beat!

1
FLEX-BEAT

Flex Beat to najnowsza odsłona oprogramowania od Akai Professional, stworzonej we współpracy z firmą AIR. Jak zaznaczają jej twórcy, jest to doskonałe narzędzie rytmiczne, dające pełną kontrolę nad timingiem i groovem Waszej muzyki.

Flex Beat zapewnia prosty i intuicyjny sposób nad kontrolą bitów, tworzeniem skreczy w stylu DJ-skim, wyzwalaniem efektów reverse, half time i pitch-shifting i wiele więcej… To narzędzie do manipulacji samplami, które pozwala w prosty sposób tworzyć unikalne bity lub dodawać dodatkowy smak do dowolnych pętli w Twojej kolekcji próbek. Dzięki Flex Beat możesz wykręcić sample nie do poznania i sprawić, że będą brzmiały zupełnie inaczej niż oryginalnie!

GUI (interfejs graficzny użytkownika) Flex Beat oferuje siatkę 16 padów, z których każdy może być załadowany efektem z wbudowanej biblioteki presetów, która jest podzielona na kategorie w oparciu o styl efektu. Pady mogą być klikane bezpośrednio w obrębie wtyczki lub wyzwalane przez MIDI.

Tryby odtwarzania One Shot i Loop powodują, że efekt jest odtwarzany raz na określony czas lub jest włączony na czas nieokreślony, podczas gdy tryb Hold utrzymuje efekt aktywny tylko wtedy, gdy pad jest przytrzymany. Możliwe jest również skonfigurowanie efektów tak, aby włączały się natychmiast po naciśnięciu, lub aby wyzwalały się przy pierwszym takcie następnego taktu. Obecna jest również kontrola wet/dry mix, pozwalająca użytkownikom na mieszanie przetworzonych i nieprzetworzonych dźwięków.

FLEX-BEAT

Panel Grid Editor wyświetla obwiednię, która pozwala użytkownikom edytować efekty oparte na czasie i objętości, o długości równej jednemu taktowi w tempie projektu hosta. Dostarczany jest zestaw przydatnych narzędzi edycyjnych, które można dowolnie przesuwać po siatce lub ustawić tak, aby przykuwały się do określonych podziałów muzycznych. Kształty obwiedni mogą być importowane z biblioteki wtyczki, możliwe jest również zapisywanie stworzonych przez użytkownika ustawień jako nowych presetów.

Kompatybilność

Flex Beat jest obsługiwany na komputerach PC z systemem Windows 10 lub 11 oraz na komputerach Mac z systemem macOS w wersji 10.10 do 12. Wtyczka będzie działać natywnie na maszynach Apple Silicon z systemem macOS 11 lub 12. Dostępne są wersje wtyczki VST2, VST3 i AU, a wymagany jest 1GB wolnego miejsca na dysku.

Cena i dostępność

Flex Beat jest już dostępny a jego aktualna, promocyjna cena wynosi 222,69 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj