Nagłośnienie JBL Professional podczas Oscarów 2021!

0

Tegoroczna 93 ceremonia wręczenia nagród Akademii Filmowej, zgromadziła największe nazwiska przemysłu filmowego, aby uhonorować najwybitniejsze osiągnięcia kinematografii minionego roku. Nagłośnienie zbudowanego w stylu art deco Los Angeles Union Stadium, w którym odbyła się ceremonia wręczenia Oscarów 2021, po raz kolejny zapewniły systemy głośnikowe JBL Professional.

Wręczane przez Akademię Filmową Oscary, są nie tylko jedną z najbardziej szanowanych ceremonii wręczania nagród rozrywkowych na świecie, ale również najstarszą, bo odbywającą się od 1929 roku. Tegoroczna gala to także nie pierwszy występ JBL na Oscarach. JBL od dawna jest kluczową częścią tej pełnej gwiazd ceremonii, zapewniając liniowe systemy serii VerTec oraz wiele innych komponentów do potężnego systemu nagłośnienia.

Technologia i kinowe dziedzictwo JBL’a

Świętując w tym roku 75 urodziny, dziedzictwo kinowej doskonałości dźwięku firmy JBL jest niemal tak stare, jak same nagrody Akademii Filmowej. W rzeczywistości rola JBL
w kinie sięga samych początków marki i czasów, gdy kończyła się era filmów niemych, a do przemysłu filmowego przebojem wkraczały filmy ze ścieżką dźwiękową. Założyciel firmy JBL, James B. Lansing, odegrał kluczową rolę w opracowaniu kinowego systemu dźwiękowego Shearer Horn, który odniósł spektakularny sukces i został uhonorowany przez Akademię.w 1936 roku, nagrodą „Scientific Technical Award”.

Na początku lat 40-tych, Lansing stworzył kinowe zestawy głośnikowe “Voice of the Theater”, które wyznaczyły nowy standard dla przemysłu filmowego oraz kontynuował prace nad głośnikami kinowymi już po założeniu własnej firmy JBL w 1946 roku.

We wczesnych latach 80-tych, inżynierowie JBL opracowali zupełnie nową koncepcję kinowego systemu głośnikowego, wykorzystującego technologię tuby JBL Bi-Radial®, zapewniającej stałą kierunkowość. Koncepcja ta ewaluowała i przerodziła się w kinowy system JBL 4675, który ustanowił zupełnie nowy standard w branży.

Systemy głośnikowe JBL 4675 zostały zainstalowane w sali referencyjnego kina Akademii Filmowej – Goldwyn Theater w Beverly Hills. Jako pierwszy kinowy system głośnikowy, otrzymał także certyfikat THX® Approved. Innowacje nie zatrzymały się w tym miejscu. W ciągu następnej dekady JBL wprowadził pierwszy nowoczesny, 3-drożny kinowy system głośnikowy JBL 5674, który został zainstalowany podczas renowacji Goldwyn Theater w 1996 roku.

Kompletny system nagłośnienia sali – wraz z niestandardowymi głośnikami efektowymi i subwooferami JBL – dostarcza niesamowitych wrażeń dźwiękowych, zapewnia szczegółowość i czystość docierając do każdego miejsca widowni.

W 2002 roku JBL zdobył nawet swojego własnego Oscara. Trzech inżynierów JBL zostało uhonorowanych dwoma najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie Akademia Filmowa może przyznać za osiągnięcia techniczne w dziedzinie technologii głośnikowej: „Scientific and Engineering Award” za koncepcję, projekt i inżynierię nowoczesnych kinowych systemów głośnikowych o stałej kierunkowości i bezpośrednim promieniowaniu oraz „Technical Achievement Award” za inżynierię i projekt filtrowanych systemów liniowych oraz system kompensacji dźwięku emitowanego przez ekran, w zastosowaniu do kinowych systemów głośnikowych.

Technologia i innowacja napędzają przyszłość kinowego dźwięku JBL

Kinowe systemy nagłośnienia JBL są tak zaprojektowane, aby wywoływać emocje
i sprostać wymaganiom chwili, niezależnie od tego, czy odtwarzają dźwięk podczas cichej, intymnej sceny, czy agresywnie głośny podczas scen akcji. Doskonałość JBL
w dziedzinie dźwięku kinowego trwa nieprzerwanie do dziś, a produkty JBL można znaleźć w 40% sal kinowych na całym świecie, w tym w większości sal wyposażonych
w systemy Dolby. Kinowe zestawy głośnikowe JBL są obecne również w salach projekcyjnych Warner Brothers, Technicolor i Dolby®, a także w The Directors Guild of America i Academy of Television Arts & Sciences.

JBL zawsze myśli o przyszłości tego, w jaki sposób widzowie będą doświadczać filmów nominowanych do Oscara. Inżynierowie z JBL pracowali ostatnio nad stworzeniem niestandardowego systemu „Sculpted Sound”, przeznaczonego dla przełomowej kinowej technologii Samsung Cinema LED o nazwie “Onyx”, która jest już instalowana w kinach na całym świecie.

“Obecnie JBL jest jedną z najbardziej zaufanych marek w dziedzinie dźwięku kinowego, czego dowodem jest nasza obecność podczas 93 ceremonii wręczenia Oscarów”

– powiedział Dave Rogers, Prezes Lifestyle Division

Po dekadach współpracy z przemysłem filmowym, wiedza JBL rosła i ewoluowała wraz ze srebrnym ekranem, zapewniając, że następne pokolenia widzów na całym świecie będą nadal mogły doświadczać takich kinowych wrażeń dźwiękowych, które będą powodować przysłowiowy „opad szczęki”.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jbl.com.pl / https://jblpro.com
Dystrybutor: http://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj