Carlos Santana z mikrofonami Austrian Audio podczas trasy koncertowej “Miraculous Supernatural”.

148
Kevin-Madigan-Miraculous-Supernatural

Podczas wspólnej trasy koncertowej z Earth, Wind & Fire “Miraculous Supernatural”, Carlos Santana rozruszał fanów śpiewając i tańcząc na arenach całej Ameryki Północnej. Za brzmienie jego gitary i wokalu odpowiadały mikrofony Austrian Audio.

Kevin Madigan, inżynier FOH Santany poprzez zastosowanie dwóch mikrofonów pojemnościowych Austrian Audio OC818 do nagrywania gitary Carlosa uzyskał dźwięk najwyższej klasy. Do wokalu użył natomiast mikrofon wokalny Austrian Audio OC707.

“Potrzebowaliśmy czegoś, co odtworzy ten ton gitary, który wszyscy znają, i co poradzi sobie z wysokim SPL. Mikrofony sprawdzały się świetnie przez cały rok podczas trasy koncertowej Santany.”

powiedział Kevin Madigan, inżynier FOH Santany

Madigan ma ponad 20 lat doświadczenia w miksowaniu wydarzeń na żywo i nagrywaniu w studio, pracując z takimi znakomitościami jak Crosby, Stills and Nash, Neil Young, Ray LaMontagne, David Gilmour, Smashing Pumpkins, Lucinda Williams, Phil Lesh, Eels, Lana Del Rey i wielu innych artystów.

“Jesteśmy zaszczyceni i pokorni, że nasze mikrofony zostały wybrane, aby uchwycić ikoniczne brzmienie gitary i wokal Santany na scenie. Jako fani kochamy jego muzykę, a jako producenci mikrofonów kochamy to, że możemy pomóc dostarczyć jego muzykę jego fanom”.

– powiedział Martin Seidl, dyrektor generalny Austrian Audio 

Kevin-Madigan-Miraculous-Supernatural_Austrian-Audio-OC818

Wywiad z Kevinem Madiganem (FOH Carlos Santana):

Jakie były najbardziej poruszające lub interesujące momenty lub projekty w Twojej dotychczasowej karierze?

Miałem wielkie szczęście pracować z kilkoma legendarnymi artystami – Santana, Crosby, Stills, Nash i Young, David Gilmour. Ostatnio pracuję z Mannym Marroquinem miksując w Atmos w studio dla wielu artystów. Właśnie ukończyliśmy ścieżkę dźwiękową Black Panther-Wakanda Forever, w tym kilka utworów Rihanny.

Jak doszło do pierwszego kontaktu z produktami Austrian Audio?

Rob Mailman z Sound Image przedstawił mnie na początku, potem rozmawiałem z Jackiem Kelly z Group One, który dystrybuuje Austrian Audio w USA, aby wypróbować kilka mikrofonów. 

Jakich produktów Austrian Audio obecnie używasz i do jakich zastosowań?

W tej chwili korzystam z dwóch mikrofonów OC818 na gitarze Carlosa i jednego OC707 dla wokalu Carlosa. 

Co najbardziej podoba Ci się w produktach Austrian Audio, których używałeś do tej pory?

Jestem bardzo zadowolony z czystości reprodukcji dźwięku, szczególnie w przypadku OC818.


Austrian-Audio-OC818
Austrian Audio OC818

Austrian Audio OC818 oferuje wybór spośród czterech charakterystyk oraz jedną dodatkową, którą możemy sobie indywidualnie zaprogramować! Ponadto OC818 posiada trzy przełączalne analogowe filtry dolnozaporowe, tłumiki 0, -10, -20dB, wyposażony jest uchwyt antywstrząsowy, a maksymalny poziom SPL jaki jest w stanie przetwarzać bez zniekształceń kształtuje się na poziomie 144dB.To jednak nie koniec! Austrian Audio OC818 pozwala na łączenie się poprzez opcjonalny sterownik Bluetooth OCR8 z dedykowaną aplikacją np. w celu wgrania własnej, wcześniej stworzonej, dowolnej charakterystyki kierunkowej do mikrofonu, a także obsługi przełączników padów i filtrów! Wszystko to przy zachowaniu całkowicie analogowej pracy mikrofonu. Aplikacja dodatkowo daje możliwość monitorowania i logowania przesterowania sygnału.Dodatkowe złącze mini XLR to drugie wyjście audio, które daje możliwość na pracę w trybie Dual Channel – nagrywając niezależnie sygnał z obu membran mikrofonu. Darmowa wtyczka VST Polardesigner pozwala wtedy na, niespotykaną gdzie indziej, możliwość kontroli charakterystyki kierunkowej, w różny sposób dla różnych pasm częstotliwości!

Austrian-Audio-OC707
Austrian Audio OC707

Austrian Audio OC707 to wytrzymały mikrofon wokalny z odlewanym korpusem i technologią pojemnościową dla doskonałego dźwięku na scenie. Opracowany i skonstruowany w Wiedniu, OC707 zawiera małomembranową kapsułę pojemnościową z charakterystyką częstotliwościową zoptymalizowaną dla ludzkiego głosu. Kapsuła jest wykonywana ręcznie w zakładach Austrian Audio w Wiedniu. Połączenie niskiego szumu własnego (19 dB SPL) i wysokiego poziomu ciśnienia akustycznego (150 dB SPL) skutkuje imponującym zakresem dynamiki, tworząc mikrofon wokalny, który posiada wszystkie ważne cechy mikrofonu studyjnego, ale może wytrzymać rygory codziennego użytku scenicznego.

Więcej szczegółów
Producent: https://austrian.audio
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl