NAMM 2020: Nowości klawiszowe marki KORG

0

Jak się okazało Korg Wavestate jaki zapowiedział producent kilka dni temu to tylko preludium, aczkolwiek znaczące, do tego czym raczy nas producent od wczoraj. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami, których oficjalna premiera już za tydzień podczas NAMM Show 2020.

Poza wspomnianym wcześniej nowym syntezatorem Korg Wavestate, światło dzienne ujrzały następujące modele:

Korg i3, to najnowsza stacja robocza, którą stworzono opierając się na koncepcie trzech haseł: inspiracja, intuicyjność, improwizacja. Jak twierdzi producent, wszechstronność i łatwość obsługi tego instrumentu sprawia, że i3 będzie doskonałym narzędziem nie tylko do utrwalania pomysłów, ale również sprawdzi się podczas występów na żywo. Sequencer MIDI, ponad 800 brzmień na pokładzie, wbudowane fabrycznie Style, Soundsety, EQ oraz możliwość nagrywania audio w formacie WAV i MP3 to tylko przykładowe możliwości tego instrumentu.


Korg SV-2 to perełka wśród nowości, prawdziwy Stage Vintage z krwi i kości. 10 lat od premiery modelu SV-1 przyszedł czas na godnego następcę w postaci SV-2. W porównaniu do poprzednika ma ponad 10 razy większą objętość próbek, większą polifonię, więcej presetów. Wraz z włoską firmę K-ARRAY stworzono też wyjątkowe nagłośnienie które znajdziecie w modelu SV-2S.


Korg EK-50 L to nic innego jak potężniejsza wersja znanego EK-50. W skrócie: 2x mocniejsze nagłośnienie, nowe brzmienia i style w stylistyce DANCE, nowe piękne wykończenie, duuuuużo darmowego softu.


Kolejna nowość to Korg XE20 i XE20SP. Pianino cyfrowe z 88-klawiszową klawiaturą i ponad 700 brzmieniami na pokładzie, w tym 2 fortepianami koncertowymi, a także style muzyczne automatycznego akompaniamentu, znane użytkownikom aranżerów. Style mogą być wybierane i sterowane lewą ręką. W praktyce oznacza to, że pod rękami mamy kontrolę nad całym utworem, zarówno nad partią pianina lub innego instrumentu oraz całego zespołu akompaniującego.

O wszystkich nowościach przeczytacie więcej na stronach:
Producent: https://www.korg.com
Dystrybutor: https://www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here