Instrumenty cyfrowe KURZWEIL w Audiostacji!

0

Jak poinformowała firma Audiostacja, od listopada tego roku, w jej szerokim portfolio oferowanych marek pojawił się amerykański KURZWEIL. Jest to niewątpliwie wielki zaszczyt i uznanie dla polskiego dystrybutora, ponieważ Kurzweil to legendarna marka, oferująca jedne z najlepszych instrumentów klawiszowych na świecie!

Kurzweil, jak sama nazwa wskazuje, powstał w USA i wziął swą nazwę od nazwiska Raya Kurzweila – wynalazcy i przedsiębiorcy, którego pomysły wykorzystywane są po dziś dzień (np. programy OCR do automatycznego przekształcania pisma zeskanowanego do dokumentu tekstowego, a nawet do syntezatora mowy). Tak się złożyło, że pierwszym klientem Raya był Stevie Wonder, który z oczywistych powodów był zainteresowany sposobami na lepszą komunikację z elektronicznymi narzędziami do tworzenia muzyki. Stevie zresztą został doradcą muzycznym Kurzweila!

Ray-Kurzweil-and-Stevie-Wonder

W roku 1983 na świat przyszedł pierwszy instrument Kurzweil K250, który potrafił emulować brzmienie fortepianu. Dzisiaj to oczywistość, ale 40 lat temu aż ciężko było uwierzyć, że to w ogóle możliwe! To był ogromny sukces i zachęta do dalszych prac.

Kurzweil-250

Przez następne lata w ofercie Kurzweila pojawiły się m.in. przełomowe syntezatory K2000, które oferowały cyfrową syntezę V.A.S.T. dającą szczegółową kontrolę nad wszystkimi aspektami brzmienia, oraz sampling, co owocowało bardzo dynamicznym i “żywym” dźwiękiem. K2000 i jego następca K25000 zostały entuzjastycznie przyjęte przez muzyków na całym świecie.

Kurzweil-K2700

Dzisiaj Kurzweil, poza kontynuacją świetnej serii K w postaci K2700, oferuje całą gamę instrumentów i akcesoriów. Każdy znajdzie coś dla siebie: początkujący mogą zacząć swą przygodę muzyczną bawiąc się prostymi “keyboardami”, muzycy występujący na scenie dostają rozbudowane aranżery oraz piana sceniczne i instrumenty typu Workstation. A ci, którzy preferują muzykę w domowym zaciszu, mają do dyspozycji pianina cyfrowe w najróżniejszych wersjach.

Kurzweil to także przystępne ceny, warto więc zapoznać się z całą ofertą firmy na stronie Audiostacji, gdzie poza instrumentami klawiszowymi znajdują się akcesoria do domowego studia nagrań jak mikrofony, interfejsy audio czy monitory odsłuchowe.

Więcej szczegółów
Producent: https://kurzweil.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj