Nowy, limitowany werbel S.L.P. G-Kapur od TAMA Drums wygląda naprawdę gorąco! A jakie brzmienie w sobie kryje? Przekonajcie się sami!

Rok 2023 przynosi nowe i ciekawe instrumenty, dzięki którym możemy poszerzać swoją paletę barw i iść z duchem czasu. Również japońska firma Tama Drums zaprezentowała szereg nowych instrumentów i wykończeń znanych serii zestawów perkusyjnych. Jednym z nich jest nowy werbel z popularnej serii S.L.P w limitowanej edycji.

Seria werbli Sound Lab Project to jak twierdzi sam producent wszechstronność i otwartość na różne potrzeby muzyków i ich brzmienia. Od klasycznych materiałów jak m.in. klon można spotkać także drewna egzotyczne i tę ostatnią propozycję oferuje testowany przez nas werbel TAMA S.L.P. G-Kapur 14″x6″ Limited Edition.

Jak wskazuje sama nazwa jest on dostępny w rozmiarze 14 x 6 cali. 10 mm korpus został wykonany z 11 warstw drewna Kapur oraz jednej zewnętrznej warstwy z drewna Mappa Burl w wykończeniu Amber Sunset Fade.

Werbel-TAMA-SLP-G-Kapur-14x6-Limited-Edition

Na jego osprzęt w wykończeniu Black Nickiel składają się: metalowe obręcze: Hoop 2,3 mm Steel Mighty Hoop (10 otworów), lugi: Starclassic Lug (MSL-SCTBN), a także znana z serii Starclassic maszynka MLS50ABN / MLS50BBN i sprężyna: Snare Wire Super Sensitive 20 (MS20RL14C).

TAMA S.L.P. G-Kapur 14″x6″ Limited Edition

Zacznijmy od aspektu wizualnego. Nie jest to nudny, przeciętny i oklepany wygląd werbla. Widzimy bardzo piękny instrument pokryty egzotycznym drewnem Mappa Burl ukazującym swoje nieforemne słoje i naturalny charakter. Wszystko to jest pięknie skomponowane z czarnym niklowanym osprzętem. Zamontowane lugi są znane już z serii Starclassic. Są dość duże ale nie na tyle by zaburzać całokształt wyglądu tego instrumentu. Maszynka działa bardzo płynnie i bezszelestnie, pozwalając na szybkie i sprawne załączenie sprężyny podczas gry. Zaglądając do wnętrza instrumentu ukazuje nam się ciemnobrązowy i naturtalny kolor drewna Kapur, z którego jak już wspomniałem wykonany jest ten werbel. Cały korpus jest oczywiście pokryty bardzo starannie lakierem, który nadaje błysku i przykuwa wzrok.

TAMA-SLP-G-Kapur-14x6-Limited-Edition_lifestyle

Brzmienie

Werbel jest krótko mówiąc bardzo nowoczesny i uniwersalny w brzmieniu. Jakbym miał zdecydować się na jeden instrument w swojej kolekcji na którym miałbym grać różnego rodzaju muzykę to prezentowana Tama była by mocnym kandydatem. Mamy tutaj membranę od firmy Evans G1 czyli klasyczny otwarty naciąg, który ma podkreślać charakter tego bębna. Pierwsze wrażenie słuchowe to świetny i mocny atak. Werbel ma bardzo fajny i przyjemny strzał. Czuć ten mocny i gruby kawał korpusu co doskonale wpływa na wyeksponowanie werbla na tle zestawu. Przy tym mocnym ataku werblowi nie brakuje tzw „mięsa” i czuć bardzo fajną proporcję dołu i średnio wysokiej górki. Grając na nim bez żadnego tłumienia słychać przyjemny wydźwięk dający lekki „ogon”. Niezależnie od wysokości stroju werbel zachowuję swoją wyrazistość. Nie muli w dole oraz nie zamienia się w twardy dzwon strojony wysoko. Oczywiście jego brzmienie możecie ocenić sami, które znajdziecie w naszym materiale video.

TAMA-SLP-G-Kapur-14x6-Limited-Edition

Podsumowanie

TAMA S.L.P. G-Kapur 14″x6″ Limited Edition to instrument godny uwagi każdego perkusisty, który szuka bardzo uniwersalnego, z dobrym atakiem, werbla. Doskonale sprawdzi się pod mikrofonem w studiu jak i na scenie podczas koncertów live, a jego oryginalny i egzotyczny wygląd przyciąga wzrok. Jeśli więc szukacie werbla o szerokim i uniwersalnym zastosowaniu do tego w atrakcyjnej cenie (ok. 2000 PLN), to jest to kandydat do poważnego rozważenia. 

uptone.pl
Łukasz Łapiński

Więcej szczegółów
Producent: https://www.tama.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl