Ben Overmann i Pearl Masters Maple Reserve w akcji!

0

Kolejna krótka ale jakże zacna prezentacja świetnego zestawu perkusyjnego Pearl Masters Maple Reserve. Zestaw ogrywa Ben Overmann, perkusista metalowej grupy The Legion:Ghost!

Ben Overmann to znany i ceniony niemiecki perkusista znany przede wszystkim z gry w metalowej kapeli The Legion:Ghost. Po dziesięciu latach edukacji klasycznej na perkusji i kursie „Ton-Assistent” ukończył studia w renomowanym Drummers Institute w Düsseldorfie i od tego czasu współpracuje z wieloma różnymi zespołami i artystami. Perkusista od wielu lat związany jest z marką Pearl Drums posiadając w swoim arsenale zestaw Pearl Masters Premium Maple.

Podczas ostatniej wizyty w niemieckiej siedzibie producenta i poszukiwaniach idealnego brzmienia dla siebie postanowił ograć piękny, wykończony w lśniąco złotym kolorze, zestaw perkusyjny Pearl Masters Maple Reserve (Bombay Gold Sparkle). Zapraszamy zatem do poniższej prezentacji:

O bębnach Pearl Masters Maple Reserve pisaliśmy już kilkukrotnie w naszych publikacjach TUTAJ: https://uptone.pl/tag/pearl-masters-maple-reserve.

Przypomnijmy zatem w kilku słowach…

Pearl Masters Maple Reserve to zestaw pokazany światu na początku 2017 roku podczas NAMM Show 2017. Jest to nowa odsłona jednego z najpopularniejszych zestawów firmy, dedykowana profesjonalnym muzykom. Korpusy wykonane są w 100% z klonu. Są to cieńsze korpusy niż te, które znamy z zestawów Masters Maple Complete. Składają się z 4 warstw (5mm) plus do tego wzmocnione są 4 warstwowym, klonowym ringiem. Klon charakteryzuje się wyrównanym poziomem wysokich i średnich częstotliwości oraz dużym dołem co daje ciepłe i otwarte brzmienie.

Klon to bardzo uniwersalne drewno, sprawdzi się zarówno w sytuacjach koncertowych jak i studyjnych. Inne niż w wersji Complete są również obręcze. Tutaj zastosowano ultra lekkie obręcze Low Mass FatTone Hoops. Inny jest także system mocowania tomów. W Reserve zastosowano nieco bardziej profesjonalny system Aluminium OptiMount Suspension System. Korpusy wyposażone są w naciągi Remo (tomy: Ambassador Claar, centrala: Powerstroke3). Zestaw dostępne są w wielu wykończeniach.

Przy tej okazji warto przypomnieć także o pięknym limitowanym wykończeniu o którym pisaliśmy w poniższym artykule:

Limitowana edycja Pearl Masters Maple Reserve Solid Matte Black!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.pearleurope.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here