“Światła miast” – Sylvia Novak z premierą nowego singla

0

Macie ochotę na muzyczną porcję elektronicznego popu, który świetnie wpisuje się w letni klimat? W takim razie zapraszamy Was do posłuchania nowego singla “Światła miast” Sylvii Novak, który powstał we współpracy z Mikołajem Trybulcem.

Sylvia Novak pierwszy singiel “Me gusta” wydała w 2020 roku i od tego czasu utwór zyskał na You Tubie 1,2 mln wyświetleń. Następnie ukazało się kolejnych osiem utworów, których przyjęcie pozwoliło Sylvii myśleć o spełnieniu marzenia – nagraniu autorskiej płyty. Singiel “Światła miast” jest jej pierwszą zapowiedzią, a do jego nagrania Sylvia zaprosiła Mikołaja Trybulca.

“Udział Mikołaja, którego bardzo cenię jest spory, bo nie tylko jest producentem całego utworu, ale również wspólnie komponowaliśmy muzykę do tego kawałka. Na pewno nadał piosence „iskrę” elektroniczną, która jest mi bardzo bliska i która pozwala poczuć, że mamy lato.”

– mówi Sylvia Novak

Utwór w warstwie słownej jest opowieścią o relacjach, które trwają bardzo krótko i kończą się zanim dwie osoby zdążą się bliżej poznać. Mówi o zjawisku ghostingu, które artystka zauważa od pewnego czasu i które ją porusza.

“Krótki termin ważności relacji, odchodzenie zamiast próby porozumienia – to coś, co staje się poniekąd normą i co według mnie nie jest dobre. Dlatego postanowiłam się w tej kwestii wypowiedzieć, ale kontrastując niełatwy temat lżejszą melodią. Lubię takie nieoczywiste połączenia, bo dzięki temu melodia sprawia, że na chwilę zapominamy o tym co boli i co nas czasem przerasta.”

 dodaje Sylvia

Do utworu powstał klip do którego choreografię przygotował Tomek Nakielski, z którym Sylvia na co dzień trenuje taniec. Twórcą klipu jest ekipa WOW Pictures, która także pracowała z Sylvią przy klipie Me gusta.

Kim jest Sylvia Novak?

Sylvia Novak – piosenkarka, aktorka, której muzyka towarzyszy od dzieciństwa. Ukończyła I st. Szkoły  Muzycznej w klasie fortepianu im. Grażyny Bacewicz w Radomsku. Uczęszczała także do „Szkoły piosenki” Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, a także do „AktoRstudio” Romy Gąsiorowskiej, w której pracowała nad śpiewem z Leną Frankiewicz. Od 5 lat uczy się śpiewu u Ani Bajak w „Szkole gospel”. W 2022 roku była uczestniczką Campu Songwriterskiego w Portugalii, organizowanego przez Fundację Music Export Poland wraz z takimi artystami z Polski jak: Swiernalis i TYNSKY. Dzięki temu doświadczeniu udało się Sylvii nawiązać relacje z producentami z Francji, Portugalii i Berlina, z którymi obecnie pracuje nad materiałem na pierwszą płytę.

Co słychać u Sylvii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj