Kucz/Bilińska – fantastyczny koncert już za chwilę w SPATiFie

0

Mało czasu! Oby nie za mało, bo aż ciężko na sercu robi się na myśl, że można pominąć tak fantastyczny koncert! Już 9 października projekt Kucz/Bilińska zabrzmi w w warszawskim klubie SPATiF.

Kucz/Bilińska to świeża energia na polskiej scenie muzycznej. Ola Bilińska i Konrad Kucz, których twórczość mieliśmy okazję poznać w innych projektach, po raz pierwszy połączyli muzyczne siły, przedstawiając materiał wyjątkowy, a jednocześnie czerpiący z dotychczasowej twórczości artystów.
Nowy album zapowiadają „Węgielki” (sł. Gaba Kulka, muz. Konrad Kucz, Karolina Kozak, Ola Bilińska). Ich pierwszy singiel to alternatywny pop w najlepszym wydaniu. Dreamowy, lekki utwór wprowadza w lekką zadumę i relaks. Fani muzyków muszą jeszcze chwilę poczekać na płytę. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2019.

Przedpremierowo materiał z nowego albumu usłyszmy na koncercie, który obędzie się już we wtorek 9 października o godzinie 20:00 w klubie SPATiF w Warszawie.

Bilety do kupienia na www.goingapp.pl
Więcej o wydarzeniu na www.facebook.com/events/1981138835314477

Na scenie obok Oli Blińskiej i Konrada Kucza wystąpią Michał Piotrowski (perkusista m.in. Ralpha Kaminskiego, Grzegorza Hyżego, Darii Zawiałow), Marcin Kleiber (basista m.in. Dody) oraz gościnnie na harfie celtyckiej Kasia Kolbowska.

***
Ola Bilińska – wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na język angielski. W 2010 założyła swój autorski, mistyczno-folkowy zespół BABADAG, w międzyczasie działając w przeróżnych zespołach o przeróżnych stylistykach – od miejsko-folkowych PŁYNÓW, przez neo-bigbitową MUZYKĘ KOŃCA LATA, czy śpiewając ze ZBIGNIEWEM WODECKIM I MITCH AND MITCH. Współpracowała lub współpracuje z takimi postaciami muzycznej sceny jak: Maciej Cieślak, Raphael Rogiński, Macio Moretti, Andrzej Smolik, Pablopavo, Konrad Kucz czy Paweł Szamburski.

Konrad Kucz jest autorem muzyki do programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych i sztuk teatralnych m.in. Teatru ACADEMIA prof. Romana Woźniaka. Autor wielu płyt z autorską muzyką instrumentalną. Spektrum jego inspiracji sięga od muzyki współczesnej, folku, muzyki industrialnej, elektronicznego rocka, klasycznego ambientu aż po muzykę klubową. Rozdziela jednak autorską twórczość od projektów z kręgu muzyki popularnej. Bardzo ceni sobie formę twórczej kolaboracji z ciekawymi osobowościami. Działa w różnych środowiskach, co sprawia, że trudno jednoznacznie sprecyzować obszar jego działalności. Współpracuje z wydawnictwami: PARIS MUSIC, JAZZBOY i REQUIEM. Jest współtwórcą projektów: FUTRO, NEMEZIS, KUCZ/KULKA, PRENTY, KUCZ/KLAKE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here