Gburek i Więckowski w Klubie CH25

0

Warszawski klub CH25 lubi pokazywać ciekawą, niestandardową muzykę. Tak będzie i tym razem. Duet w składzie Jeff Gburek i Wojtek Więckowski nie gra do przysłowiowego kotleta na imieninach cioci Ziuty.

Panowie wspólną grę rozpoczęli w marcu 2016 roku, by na dokładnie rok później zaplanować wydanie pierwszej wspólnej płyty nakładem wytwórni Multikulti Records.

Ich odmienne style powodują, że zagrana przez artystów muzyka za każdym razem brzmi inaczej, jakby stworzona specjalnie na potrzeby danego spotkania, dopasowana do określonych okoliczności.

Krótko o samych muzykach.

Jeff Gburek, amerykański gitarzysta, kompozytor i artysta dźwiękowy przez 10 lat współpracował z teatrem tańca Djalma Primordial Science, z którym odbył liczne tournee zarówno w USA jak i w Europie. Warsztat muzyczny w olbrzymim stopniu opanował samodzielnie, studiował również sztukę Butoh u wielu mistrzów w Japonii a także jawajską muzykę gamelonową u kilkunastu mistrzów w Jogjakarcie.

Wojtek Więckowski – gitarzysta i malarz. Jego twórczość jest połączeniem ambientu, muzyki improwizowanej, szeroko pojętego folku amerykańskiego oraz XXwiecznej awangardy. Na rynku muzycznym zadebiutował w 2007 roku albumem Slyde Guitar (MyMusic/Universal).

Koncert odbędzie się 22 listopada o godzinie 20:00 w Warszawskim klubie CH25. Bilety w cenie 15zł dostępne na stronie goingapp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here