Washburn HG26SCE – inwestycja w przyszłość

0

Rozpoczynając nowy, 2017 rok w Uptone, wiedziałem że muszę znaleźć taki temat, by ten nowy rok już na starcie stał się lepszy i jeszcze bardziej dźwięczny od poprzedniego.

Na start wybrałem gitarę, która nie może pochwalić się wybitnym i nowatorskim designem, czy też absurdalnie wysoką ceną. Wybrałem instrument, który intryguje i zachęca do wydobycia choćby jednego, najprostszego dźwięku. Czy mój wybór był właściwy…?
Sądzę, że nie mogłem wybrać inaczej.

Cedrus Trew, zwany u nas po prostu cedrem, to drzewo długowieczne. Niegdyś cedr można było spotkać w wielu zakątkach świata na wyższych wysokościach. Teraz jednak, drewno to wymaga odbudowy i odrodzenia chociażby w rejonie Morza Śródziemnego.
Wyjątkowość tego gatunku w odniesieniu do instrumentów, polega na jego pięknym starzeniu się. I niczym Sean Connery, z wiekiem stając się bardziej męskim, tak cedr po latach brzmi pełniej i po prostu piękniej.

81aortwael-_sl1500_Tak właśnie można by określić instrument Washburn HG26SCE. Jest niczym inwestycja, która tak czy owak, z biegiem lat będzie brzmieć jeszcze lepiej. Konstrukcja gitary i materiały użyte do jej budowy, dają w zasadzie pewność, że Washburn zbudował instrument ważny z punktu widzenia rynku.
Cedr, przez swoje problemy reprodukcyjne, używany jest niezmiernie rzadko w przemyśle muzycznym. Dlatego warto pochylić się nad każdym instrumentem wykonanym z tego materiału.
Drzewo różane, znane pod nazwą palisander, jest drugim składnikiem tej wyjątkowej muzycznej potrawy.
Nadając ciemniejszej barwy, pozwala sądzić, iż Washburn HG26SCE to gitara, którą warto ograć, warto poznać, a może i warto mieć.
Całość spaja elektronika Fisman Presys+ 301T Tuner/Preamp nadając gitarze współczesnego tchnienia.

Poznajcie Washburn HG26SCE na stronie producenta www.washburn.com lub na www.musicinfo.pl by przyjrzeć się innym instrumentom marki Washburn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj