Nowy Laney A-Fresco 2 z zasilaniem Li-iON

0

To co dobre ciężko poprawić, ale Laney Amplification uważa inaczej i idzie o krok dalej w konstrukcji wysokiej klasy mobilnych wzmacniaczy instrumentalnych. Tym razem sprzęt dedykowany muzykom akustycznym – zupełnie nowy Laney A-Fresco 2.

Mający swą premierę niemal rok temu Laney A-Fresco już doczekał się nowej, odświeżonej wersji. Zmian w konstrukcji nie ma może wiele, jednak jego kluczowa funkcja mobilności nabiera teraz zupełnie innego wymiaru.

Laney A-Fresco 2, podobnie jak jego pierwsza odsłona, to wzmacniacz wyposażony w szereg bardzo przyjemnych i jednocześnie potrzebnych funkcji, z których korzystają zarówno gitarzyści, wokaliści, czy też muzycy grający na innych akustycznych instrumentach.
Do głównych cech, producent zalicza bardzo wydajny 8″ customowy głośnik o nazwie Dual Cone, który wraz z technologią Anti-Feedback pozwala na wyeliminowanie sprzężenia zwrotnego rezonansu. Korekcję tego parametru włącza się i wyłącza za pomocą jednego przycisku na tylnym panelu sterowania.

Drugą cechą, na którą warto spojrzeć jest wyjście XLR-DI pozwalające na podłączenie wzmacniacza do systemu PA lub interfejsu nagrywania, bez potrzeby tzw. mikrofonowania.

Najważniejszą jednak cechą nowej konstrukcji A-Fresco 2 jest jego zasilanie.
Tworząc pierwszy Laney A-Fresco, producent mocno stawiał na zasilanie wzmacniacza dzięki tradycyjnym bateriom. Aby jednak uruchomić i korzystać ze wzmacniacza, potrzeba było aż 8 baterii typu AA, co w przypadku wyczerpania baterii niejednokrotnie powodowało dyskomfort w pracy ze wzmacniaczem. Przede wszystkim dyskomfort ten dostrzegali muzycy plenerowi, do których wzmacniacz był skierowany.

Teraz Laney idzie o krok naprzód dodając do zestawu akumulatory Laney.
Takie rozwiązanie po pierwsze ułatwia pracę w plenerze, a po drugie, co równie istotne, oszczędza pieniądze i środowisko.
Praca na w pełni naładowanych akumulatorach wciąż pozwalać ma pracę do 24 godzin.
Bardzo ważną jednak informacją odnoszącą się do tej, mogło by się wydawać kosmetycznej zmiany, jest wyeliminowanie konieczności wyciąganie akumulatorów z obudowy wzmacniacza.

Specyfikacja techniczna:

 • Do 24 godzin pracy na na w pełni naładowanych akumulatorach
 • Konstrukcja 2 kanałowa
 • Moc: 60 W
 • Customowy głośnik 1x 8″ Dual Cone
 • Kontrola: Master Volume
 • Kontrolery dla kanału: Level, Bass, Middle, Treble, Reverb
 • Przełączniki: Bass shape, chorus, Anti-Feedback, phase
 • Efekty: Digital Reverb, Chorus
 • Wejścia/Wyjścia: XLR-DI, Phones, AUX In, FX Send/Return, Remote
 • Wymiary: 347mm x 265mm x 242mm (HxWxD)
 • Waga: 7.2 kg

Więcej szczegółów
Producent: www.laney.co.uk
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here