Gitarowy Homerecording: Jak nagrać gitarę elektryczną?

0

Kiedy podejmujemy próbę zarejestrowania naszej ciężkiej pracy zadajemy sobie pytanie… Jak to właściwie zrobić?

Możliwości jest wiele, jak chociażby wyciągnięcie z kieszeni naszego smartphone’a, odpalenie apki recorderda, przycisk REC i tyle… To na szczęście coraz mniej popularna rejestracji naszych muzycznych poczynań, zwłaszcza tych, którymi chcemy pokazać się szerszej publiczności.

Ale czy od razu musimy lecieć do studia i płacić kasę? Nie koniecznie! W domowych warunkach jesteśmy w stanie nagrywać materiał świetnej jakości i to już za całkiem rozsądne pieniądze.

Czego potrzebujemy do szczęścia?

Zakładając, że jesteśmy już posiadaczami gitary, wzmacniacza i jakiegoś kompa to pozostaje nam dobór odpowiedniego mikrofonu. Najprawdopodobniej będzie to konstrukcja pojemnościowa, która jest najbardziej uniwersalna. Ale należy pamiętać, że do wyboru mamy mikrofony dynamiczne, wstęgowe i wspomniane wcześniej pojemnościowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety… Albo inaczej różne cechy, które motywują jego wybór. Ostatnim elementem naszej układanki jest interfejs audio, urządzenie, które pozwoli nam przesyłać najlepszy możliwy sygnał do naszego komputera. Oczywiście na komputerze musimy mieć też zainstalowany jakiś program DAW (na początek znajdziecie także całkiem przyzwoity darmowy do ściągnięcia z sieci jak np. REAPER), który zarejestruje waszą grę, a także pozwoli na dodatkową obróbkę.

Jeśli chcecie poznać najciekawsze i najpopularniejsze programy typu DAW to zapraszamy do artykułu: Najlepszy program typu DAW na świecie…?

Zapraszamy także do artykułu: Domowe Studio Gitarowe – jak zacząć?

Co by dłużej nie przynudzać zapraszamy do świeżego materiału video, który przygotował jeden z zagranicznych sklepów muzycznych Reverb. Bardzo przystępnie dobrana forma prezentacji tak więc polecamy! Dowiecie się z niego także, jak eksperymentować z ustawieniem mikrofonu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here