Gitara z charakterem, czyli siedmiostrunowy Ibanez RG2027XL

0

Produkowany w Japonii siedmiostrunowy Ibanez RG2027XL, to nie jakiś tam kolejny wytwór japońskiej myśli technologicznej porywający tylko wysoką ceną. Tu mamy do czynienia z instrumentem wysublimowanym i agresywnym jednocześnie. Z instrumentem “skończonym” w pełnym tego słowa znaczeniu.

RG2027XL to siedmiostrunowy model gitary elektrycznej z serii RG, wprowadzony przez Ibaneza do sprzedaży w 2019 roku. RG2027XL produkowany jest w Japonii przez FujiGen jako część wysokiej klasy linii Prestige.

Ten siedmiostrunowy potwór oferuje użytkownikowi dwa przetworniki DiMarzio Fusion Edge 7 z możliwością rozłączenia cewek oraz równoległego ich połączenia (humbucker w pozycji gryfu).
Producent w specyfikacji instrumentu zmieścił wszystko to, co możemy uznać za luksus w gitarowym świecie. Przykładem na to niech będzie chociażby mostek tremolo Lo-Pro Edge 7 oraz klucze Gotoh w kolorze Cosmo black. Podobnie jest z materiałami z jakich wykonano korpus oraz podstrunnicę.
Ibanez mocno zwrócił uwagę na selekcję drewna podczas projektowania i produkowania modelu RG2027XL.

Korpus gitary wykonany został z drewna lipowego z białym bindingiem subtelnie otaczającym formę instrumentu. Gryf wykonano natomiast z połączenia dwóch materiałów, drewna klonu i wenge. Podstrunnicę stanowi ściśle selekcjonowane drewno hebanu z klasycznymi znacznikami w formie kropek u szczytu krawędzi gryfu.
Klucze
Parametrycznie, instrument posiada menzurę 648 mm/25½” o promieniu 430 mm z 24 progami Jumbo ze stali nierdzewnej.

Cena instrumentu w Polsce to około 7500 zł.
W zestawie ze sztywnym futerałem.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here