Migdałowa perkusja, czyli DW Drums i krótka historia zestawów Pure Almond

  0

  Pozyskiwanie materiałów do produkcji perkusji zawsze wiąże się z pewnymi problemami natury etycznej. Z jednej strony tworzymy coś pięknego w postaci instrumentu, z drugiej zaś niszczymy, wycinając drzewa. Jednak firmie DW Drums udało się pogodzić jedno z drugim, a efektem ich starań jest limitowana seria Pure Almond. Dziś krótka historia, jak doszło do tego, że wykorzystano drewno migdałowca do budowy zestawów perkusyjnych.

  Migdałowiec, to jedno z najtwardszych gatunków drewna możliwych do pozyskania. Jednak w związku z alarmującą sytuacją ekologiczną na naszym globie, nawet drzewa uprawne stanowią nie lada problem w wycince – co zresztą zrozumiałe.
  Firma DW Drums postanowiła nie pozostać dłużna naturze i w zamian oddać jej dwa razy tyle drzew ile sama wycięła. Warto jednak wiedzieć, że wycięte migdałowce były drzewami, które nie rodziły już nasion, a więc z ekonomicznego punktu widzenia, stanowiły stratę.

  Pure Almond, to jedna z najważniejszych kolekcji bębnów w historii firmy.
  John Good, wiceprezes spółki opowiedział jak doszło do tego, że nowa seria powstała z wykorzystaniem migdałowca właśnie.
  Otóż pewnego dnia, na swoim biurku, John ujrzał całkiem spory kawałek drewna. Nie widząc skąd ono pochodzi i kto mu je zostawił, poprosił o pomoc swojego przyjaciela, Dona Sandlera, który zasugerował mu do czego można by wykorzystać takie drewno.

  Nie przedłużając jednak mojego wywodu, gdyż i tak wszystkiego dowiecie się z wywiadu z Johnem, migdałowiec wykorzystano do produkcji forniru, który to jest budulcem serii Pure Almond. A piękne jest to, że drewno tak twarde i gęste jak migdałowiec, a przy okazji o tak charakterystycznym rysunku słojów i przyrostach, zapewniło DW Drums materiał na jedną z najsłynniejszych w świecie perkusji serii.

  O Pure Almond pisaliśmy w tekście NAMM2019: Wyjątkowy zestaw perkusyjny DW Drums Collector’s Pure Almond!

  Więcej szczegółów:
  Producent: http://www.dwdrums.com
  Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here