Marco Sfogli i sygnowana jego nazwiskiem gitara Ibanez MSM100

  0

  W tym roku pula sygnowanych nazwiskami gitar Ibanez poszerzyła się o nowy piękny model Ibanez MSM100. Sygnatariuszem nowego instrumentu jest włoski gitarzysta Marco Sfogli.

  Po wycofaniu popularnego modelu MSM1, producent zaprezentował niedawno nową sygnaturę Marco Sfogliego MSM100.
  Mimo, że instrument należy do serii AZ w segmencie Prestige, to gitara prezentuje się (na moje oko) dość skromnie. Nie oznacza to jednak, że Ibanez MSM100, to kolejna z wielu gitarka z nadrukiem “jakiegoś tam” gitarzysty.

  W Ibanez MSM100 producent zastosował olchowy korpus, na którym znalazł się top z klonu płomienistego o całkiem sporej grubości aż 4 mm.
  Instrument może poszczycić się nowy model? Przede wszystkim autorskim wykończeniem o nazwie Fabula Green Burst, gitara posiada również wkręcany gryf z jednego kawałka klonu o profilu AZ Oval C.
  Producent mocno wyróżnia również sposób łączenia gryfu z korpusem. Otóż duża powierzchnia tego łączenia znacząco poprawia rezonans.

  Na szczególną uwagę zasługuje jednak metoda obróbki materiału na gryf i podstrunnicę zwana S-Tech.
  S-Tech to nic innego jak wypiekanie/przypiekanie drewna, skutkujące niemal całkowitemu rozkładowi hemicelulozy. Dzięki temu zabiegowi drewno zyskuje na trwałości. Jest dużo bardziej odporne na wodę i ewentualnych drewnożerców (insekty).

  Z ciekawostek… w gitarze zastosowano luminescencyjne znaczniki boczne, 24 progi jumbo wykonane z stali nierdzewnej i siodełko z kości. Zastosowano również chromowany osprzęt – klucze Gotoh Magnum oraz mostek tremolo Gotoh T1802.

  Jeśli chodzi zaś o elektronikę, to w modelu MSM100 zastosowano parę pasywnych humbuckerów znanych z poprzednika, MSM1 firmy DiMarzio z magnesami Alnico – Tone Zone w pozycji mostka i Air Norton w pozycji gryfu.
  Za sterowanie odpowiadają natomiast pojedyncze potencjometry Volume i Tone oraz 3-pozycyjny przełącznik, łączący w pozycji środkowej tylko wewnętrzne cewki humbucków.
  Do zestawu producent również dokłada twardy futerał.

  Więcej szczegółów
  Producent: https://www.ibanez.com
  Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here