Czasem, gdy siadam do komputera z zamiarem poinformowania was o jakimś ciekawym sprzęcie, z ciekawości zaglądam również na strony sklepów, by w razie czego poinformować o… jak to ująć, możliwościach zaopatrzenia się w tenże sprzęt.

Taki zabieg również i w tym przypadku zastosowałem. Rozumiejąc jednocześnie zakres cenowy instrumentów, czy też sprzętu nagłaśniającego, tym razem jakoś doszczętnie oniemiałem!

Zobacz kotku co mam w środku…

pol_pl_Friedman-Brown-Eye-100-uptone

Lampy – 4 x EL-34, 4 x 12AX7
Tak naprawdę, ten element bebechów Friedman’a BE 100, interesuje wszystkich najbardziej. Trzeba przyznać, że lampy najwyższej klasy, a do tego wykonanie i możliwości BE 100, to kwintesencja opisu tego urządzenia. Bo w zasadzie co więcej pisać?
Tej klasy head gitarowy skierowany jest do muzyków zawodowych, dla których nie jest najważniejszy design, a rzeczywiste możliwości brzmieniowe.

Moc i…

Friedman-Brown-Eye-100-Front-uptone

Gdy mówimy o sprzęcie w pełni profesjonalnym, z którego trzeba również umieć korzystać, moc ma faktycznie ogromne znaczenie.
Friedman BE 100, to head w środku którego drzemie 100 watowe monstrum z wieloma możliwościami ustawień. Do dyspozycji otrzymamy Volume, Treble, Bass i 3-pozycyjny przełącznik Bright. Ponadto możemy również przełączać się pomiędzy SAT, FAT, C45 i Voice.

Friedman-Brown-Eye-100-close-uptone

Cena

No cóż, nie bez powodu temu sprzętowi poświęciłem kawał tekstu i kilka zdjęć. Friedman Brown Eye 100, to head o ogromnym potencjale. Będąc sprzętem dedykowanym muzykom profesjonalnym, firma postanowiła stworzyć go z najwyższej klasy materiałów oraz podzespołów. To niestety musiało kosztować…
Friedman BE 100 nie jest tani. Kosztuje w zasadzie tylko co połowa taniego nowego samochodu. Zatem gdy za head gitarowy przyjdzie wam zapłacić blisko 20 000 PLN pamiętajcie, że chętnie przyjmiemy go na testy i sprawdzimy dlaczego jest aż tyle wart.
Tak czy inaczej, wierzymy na słowo, że BE 100 to sprzęt najwyższej klasy!!! 🙂

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.friedmanamplification.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.fxmusic.com.pl